סברס הפקות סטנד אפ ביוטיוב סברס הפקות סטנד אפ באינסטגרם סברס הפקות סטנד אפ בפייסבוק אתר קבוצת סברס אתר בית המרצים
בית המרצים הופעות בסוף השבוע
סברס - סטנד אפ, הופעות

עמיל'ה, סדנת צחוק או סטנדאפ?

דף הבית > ניוזלטר > עמיל'ה, סדנת צחוק או סטנדאפ?
 
שמי עמי אנידג'ר, שנים כבר בתחום הבידור, חלק מהחיים שלי הייתי ועדיין סטנדאפיסט עליי במות. אבל רגע נתחיל מהתחלה...
                                                                                             
עוד משחר ילדותי כבר הבנתי היטב, בספורט אני לא טוב, החתיך של הכיתה זה לא אני, ומבחינת ציונים מממ לא הייתי התלמיד המצטיין, אבל דבר אחד ידעתי- לצחוק....ולהצחיק.
 
אני יכול לאמר שאני כבר כ25 שנה בתחום הבידור וראיתי הכל, אפילו בתור חייל בצבא הגנה לישראל תפקידי היה להיות על כל במה בפקודה, אם זה מול 1000 איש, או מול 8 חיילים באוהל או בבונקר בזמן שפגזים עפים לנו על הראש או אם זה מול קהל ילדים בסטנד אפ לילדים עמי'לה שהוא מופע חדש לילדים.
 

אז ..איך אני שכ"כ מתעסק בתחום הסטנדאפ והבידור מגיע בכלל לסדנת צחוק?

                                     
איך זה בכלל קשור אלי??? טוב, אז גילוי נאות: שחקנים – קומיקאים – סטנדאפיסטים.. יש להם זמן...המון זמן ושלא יעבדו עליכם, ההופעות בד"כ בערב אז מה  לעזאזל עושים כל היום? אז או שהורגים את הזמן או שהזמן הורג אותנו. אני בחרתי להישאר שפוי במקצוע הזה ובאופן אולי לא מקרי (כי מסתבר שבחיינו אין דבר כזה מקריות... ) לפני כ-6 וחצי שנים אספתי הקמתי (שוב, מחוסר מעש) פרויקט שנקרא "גוש הומור", לבני נוער וילדים שמחלימים מסרטן. איתי בפרויקט לוקחים חלק מיטב הקומיקאים והשחקנים: יובל סמו, עדי אשכנזי, דובדבני וקובץ', ליאת הרלב, ארז כהנא, עמוס תמם, אילנה באוור, בתאל ויצמן, ועוד. ויחד עם עמותת "עזר מציון" החלנו לעשות סדנאות צחוק לחולים ומחלימים כאחד. בהתחלה כלל לא ידעתי מה זה סדנת צחוק, אבל עם האוכל בא התיאבון, כ"כ נהננו להיות חלק מהפרויקט הזה שרעיוניות לתרגילי סדנת צחוק כבר באו לי על הדרך, מהר מאוד הבנתי שאותו פרויקט לא מציל לילדים את החיים אלה מציל את החיים שלנו. אין דבר מדהים יותר מלתת ולהתנדב, זה אולי הדבר הנעלה ביותר במקצוע הזה!                             
כעבור כמה שנים של התנדבויות החלו גופים עסקיים ופרטיים לפנות אלי שאעשה להם גם סדנת צחוק. "אני.??."  אמרתי לעצמי.. "אני לא מנחה סדנאות צחוק..אני קומיקאי סטנדאפיסט!!!!..."              
 
אבל אחרי כמה סדנאות שהתחלתי להעביר לבדי, כבר לא יכולתי להפסיק, והיום תודה לאל זה אחד מהעסוקים העיקרים שלי בחיים (מלבד היותי שחקן בתיאטרון ב"ש, וסטנדאפיסט הראשון לילדים "עמי'לה.), סדנת הצחוק זה אחד הדברים שאני הכי גאה בו.
 
אז מה יש בסדנה הזאת שכ"כ עושה לי את זה??? זה בעצם שילוב של דיבור על צחוק, כלומר איך אפשר להכניס את הצחוק לכל חלק ועניין בחיינו (זוגיות, עבודה, בריאות ועוד..),  תרגילי צחוק - אני מלמד שבעצם אפשר לצחוק בכל מצב, לא ממש צריך מצב רוח מסוים כדי לצחוק, והדבר הכי מהנה ומקשר אותי לעולם הקומדיה ממנו אני בא, אלו מערכונים בשיתוף הקהל,לאחר שהכרתי קצת את קהל המשתתפים אני בוחר לי מישהו, הוא מופיע איתי ואנחנו עושים יחד מערכונים ממש כמו בטלוויזיה. זה קורע אותי מצחוק כל פעם מחדש, ובשונה מסטנדאפ, בסדנת הצחוק לא אני הוא העניין -  אם אני מצחיק או לא, אם הבדיחות שלי פוגעות בול לקהל היעד או ממש משעממות אותו, בסדנת הצחוק הקהל הוא העניין וזה מצחיק אותי אותם פי כמה וכמה.
 
נכון, יש משהו במפגשי צחוק האלה שעושים לי את זה, בזמן שהקהל שלי נקרע מצחוק אני עוצר הכל ונותן כלים להתמודדות בחיי היומיום, מדבר איפה כואב לנו בד"כ, וכשזה מגיע דרך חווית צחוק ולא כהרצאה משעממת זה נשאר שם יותר זמן וגם גורם לאנשים ממש להשתמש בכלים האלה ביומיום וזה ..זה הדבר המדהים שאני שמח לקבל ולתת ,סדנת צחוק בשונה מסטנדאפ, זה לא עוד בדיחה טובה, חיקוי טוב, במפגש צחוק שכזה הקהל לא רק מסיים מפורק מצחוק אלה יוצא לדרך חיים בריאים יותר, לדרך החיים מצחיקים יותר....
 

הצטרפות למועדון סטנד אפ
הרשמו עכשיו למועדון הלקוחות של “סברס יזמות וייצוג”, ותוכלו להנות ממגוון רב של מבצעים ומתנות.
תאריך לידה: 
איזור מגורים: 
לוח מופעים סטנד אפ
ספטמבר 2021
אבגדהוש
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
קויפמן 4, תל אביב, 68012 info@sabrespro.co.il 03-5620031 072-3310969
שיווק חכם   reVision