סברס הפקות סטנד אפ ביוטיוב סברס הפקות סטנד אפ באינסטגרם סברס הפקות סטנד אפ בפייסבוק אתר קבוצת סברס אתר בית המרצים
בית המרצים הופעות בסוף השבוע
סברס - סטנד אפ, הופעות

מופעי סטנד אפ – הפן התפעולי

דף הבית > ניוזלטר > מופעי סטנד אפ – הפן התפעולי
הופעות מכל סוג דורשות הקמה תפעולית מורכבת ושימוש בשורה ארוכה של אמצעי וציוד הגברה. עם זאת, בהופעות סטנד אפ יש אפילו חשיבות גדולה יותר להכנות מן הסוג הזה. במאמר הבא נבין מה הסיבות לכך ונביא טיפים עבור הקמה תפעולית נכונה.
 
מופעי סטנד אפ נחשבים לתת ז'אנר ייחודי בתחום ההופעות. בניגוד להופעות מוזיקליות, הצגות כדומה, במופעים מן הסוג הזה נשמרת כל הזמן דינאמיקה ייחודית בין האמן לבין הקהל. הפן התפעולי של סטדנאפ הוא חשוב לא פחות מהתוכן. הקהל חייב להיות מעורב במופע, הוא זה שמניע את האנרגיות והוא מציב סטנדרטים גבוהים מאוד של רמת תפעול. מופעים מתקיימים מדי יום בכל רחבי העולם והמוצלחים שבהם נשענים בין היתר על הגורמים הבאים:
 
א. סאונד ומערכת הגברה – הפן התפעולי של מופעי סטנד אפ תלוי במידה רבה במערכות הגברה. ככל שהמערכת טובה יותר, כך האמן יכול לפנות אל הקהל בצורה אחידה, לשמור על ריכוז ולהבטיח את הקשב ואת תשומת הלב שלהם. אין מקום לפשרות בעת חיבור מערכת הגברה אל מופעי סטנד אפ ולכן המקצועיות עומדת בראש סדר העדיפויות.
 
ב. תאורה – מי שצופה מהצד בהופעות סטנדאפ עשוי לחשוב כי לתאורה אין תפקיד משמעותי. בפועל, התאורה אחראית על האופן בו הקהל תופס את האמן העומד מולו. תאורה מדגישה את החלקים החשובים בהופעה, מסתירה את שאר האיזורים ומחדדת גם את המסרים ההומוריסטיים. בין אם מדובר על הופעות סטנד אפ משותפות או על מופע של איש אחד, התאורה היא אלמנט קריטי וחשוב להצלחת המופע.
 
ג. ביטחון – בכל סוגי ההופעות נדרשת שמירה על מרווח ביטחון בין הבמה לבין הקהל. המטרה של מרווח הביטחון היא למנוע צפיפות ועומס, אך גם לשמור על האמן הנמצא על הבמה. רצועת הביטחון מוקמת כבר בשלבים הראשונים של תפעול הופעות והיא דורשת מעורבות מקצועית.
 

הקמת מערכת הגברה, תאורה וביטחון

הקמה תפעולית של המופע מתחילה זמן רב לפני האירוע. בשלב הראשון מגיעות חברות העוסקות בסאונד, הגברה, תאורה וביטחון ועורכות פגישת היכרות. השלב הזה קריטי עבור הצלחת התפעול של האירוע והוא משפיע גם על העלויות. את ההכנות יש לבצע תוך תיאום מול נציגי המופע ונציגי האולם. בנוסף, חשוב להבחין בין מערכת הגברה או תאורה המתאים למקומות פתוחים לבין ציוד המיועד עבור מקום סגור. 
בעת הקמה תפעולית של הופעות יש להביא בחשבון את השיקולים הבאים:
 
- אקוסטיקה
- תאורה טבעית
- בידוד תרמי
- גודל המקום
- כמות הקהל
- משך זמן המופע
 
לסיכום, סאונד ברמה נמוכה, ווליום צורם, עודף תאורה או היעדר רצועת ביטחון עלולים להוריד לטמיון חודשים של הכנה. ההקמה התפעולית היא נושא קריטי בהופעות בכלל ובהופעות סטנד אפ בפרט. 
 

הצטרפות למועדון סטנד אפ
הרשמו עכשיו למועדון הלקוחות של “סברס יזמות וייצוג”, ותוכלו להנות ממגוון רב של מבצעים ומתנות.
תאריך לידה: 
איזור מגורים: 
לוח מופעים סטנד אפ
ספטמבר 2021
אבגדהוש
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
קויפמן 4, תל אביב, 68012 info@sabrespro.co.il 03-5620031 072-3310969
שיווק חכם   reVision